POWERTAG

Scheider Electric ‘ in kablosuz enerji izlemek için geliştirmiş olduğu  Powertag  sensörü bina, ticari ve endüstriyel orta ve büyük bina ve tesislerde HVAC’dan makineler, pompalar ve proses ekipmanlarına kadar  yüklerin çektiği  akım, gerilim değerlerini ve  kayıplarını ölçmek ve bu kayıplara karşı önlem amacı ile geliştirilmiştir.

İşletme sahipleri için enerji tasarrufu sağlamak ve verimliliğini artırmak önemlidir. Power tag, üzerinden geçen elektrik enerjisini kablosuz  sensör aracılığı ile Modbus (TCP/IP) ve Ethernet, haberleşme sistemi aracılığıyla üzerinden plc ve enerji izleme SCADA sistemlerine  kolaylıkla entegre edilerek enerji takibi sağlamaktadır. Sensör ile haberleşme sağlayan akıllı IO bağlantı iletişim ve aksesuarları ile Acti9 Smartlink gateway SI B veya SI D ile 20 adet PowerTag  enerji izleme sensörü  kablosuz (RF) haberleşme sağlanabiliyor. Ayrıca Acti9 Smartlink gateway’lerin ücretsiz olarak sağladığı dahili web sayfaları ile PowerTag sensörlere bilgisayarın ethernet çıkışından kolayca bağlanabiliyor ve mobil telefonlara uyumlu olmasıyla beraber her yerden izlenebiliniyor.

Powertag kompak yapısı sayesinde elektrik panolarında ilave alan olmasa bile DIN rayına montajı ile  fazla yer kaplamadan    yük kesicilerine ( sigorta ) son derece kolay bir şekilde ilave olanağı sunmaktadır. Acti9 Schneider Electric ile de RCD’leri ile uyumludur. Enerji okumahassiyeti ise sınıf 1 hassiyetinde ölçme ve enerji kesilmelerinde ise alarm çıkışı vererek enerji hattımızda meydana gelen kesinti nedenlerini müşterilere izleme, kontrol, ölçümü  ve kesiciye bağlı olan yüklerin devamlı çalışması için eşsiz bir çözüm sunmaktadır.

POWERTAG  SENSÖR ÖZELLİKLER

Amper <63A
Nominal gerilim:
Un = 230 A / C (+/- 20%)
3P + N = 400 V / C (+/- 20%)
F = 50/60 Hz, değişen voltaj / C değil, DC-DC
Düşük öz tüketimi <2VA
Sıcaklık: -25 ° C ila 60 ° C

fiziksel özellikler
Grommet: 18mm (tipik olarak 12 mm)
Sıyırma: 18 mm (14 mm masif)
Kesit 16mm2
Ölçüm hassasiyeti
Güç Sınıf 1
Gerilim Sınıf 0.5Güç Sınıf 1
Aktif enerji Sınıf 1 -> IEC 61557-12

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here