Simocode pro V PN GP

Siemens, standart motor uygulamaları için  Profinet destekli  akıllı motor yönetim sistemi SIMOCODE pro V GP piyasaya sürdü.

Simocode pro V PN GP, Profinet iletişimini kolaylaştıran bir Profinet bağlantısına sahiptir. Motor uygulamalarında Profinet bağlantısı ile sistemdeki motor  duraklamaları, sorunlarını ve hızlarını kontrol ederek  detaylı bir şekilde  servis ve teşhis verileri sağlayan ve üzerine takılan bellek ile kayıt altına alan  modüler bir motor yönetim sistemidir.

İhtiyaç duyduğunuz fonksiyonlara cihazla beraber kullanılan genişletme modülleri, topraklama hatası izleme modülü, Anolog giriş modülü, DI / DO kartı veya termistör bağlantısı için  sıcaklık modülüdür. SIMOCODE PRO V PROFINET GP, aşırı yük koruması veya güç anahtarı kontrolü, doğrudan çalıştırma, dönüş yönü anahtarı, Yumuşak Yolverici ve yıldız/üçgen yol verme motor uygulamalarında kullanılabilir.

Siemens’in TIA Portal yönetim sistemine göre yapılandırılmış olan Profinet ile motor yönetim sistemi, proses kontrol sistemlerine entegrasyonuda kolaydır.

Teknik ve Sistem Özellikleri

  • En fazla beş adet isteğe bağlı genişletme modülünü ve bir adet güvenli güvenlik modülünü bağlayabilirsiniz.
  • Temel cihazlar, motor kolunun daha yüksek seviyeli otomasyon sistemlerine standart olarak entegre edilmesini sağlayan entegre bir PROFIBUS veya PROFINET arabirimine sahiptir.
  • PROFINET sürümlerinde ayrıca entegre bir web sunucusunun yanı sıra daha kolay teşhis için entegre bir OPC UA sunucusu da bulunmaktadır.

Temel ünite SIMOCODE pro V PN, Ethernet / PROFINET IO, PN sistem artıklığı, OPC UA sunucusu, Web sunucusu, iletim hızı 100 Mbps, RJ45 üzerinden 2 x veri yolu bağlantısı, 4I / 3O serbestçe parametrelendirilebilirv

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here