rittal çatı klima

Rittal enerji tasarruflu Blue e + soğutma üniteleri artık  800 x 600 mm (W x D) boyutundan itibaren panolar için uygundur.

1.3 kW’lık bir soğutma çıkışına sahip olan  çatı tipi soğutma üniteleri kontrol panolarında ve frekans invertörler cihazlarının bulunduğu panolarda,  soğuk havayı  yukarıdan vererek pano içindeki cihazlara soğuk hava ideal olarak dağılır.

Çatıya monte edilen pano kliması, soğutma ünitelerinin panonun tepesine monte edilmesi için yeterli alan olduğunda yada duvara montajı için yer olmayan kontrol kabinleri için alternatif bir çözümdür.

Soğutma ünitesi  konvansiyonel kompresör teknolojisinin bir kombinasyonu ile çalışır.

Isı borusu ile soğutma yaparken ne kompresör ne de pompa gerekli olmadığından enerji tüketimi çok düşüktür.   Sadece, ısı eşanjörlerine geçerek havayı nakletmek için kullanılan fanlar, elektrik ile beslenmelidir.

Pano klimasındaki tüm aktif bileşenler hız kontrollü sürücüler ile çalışır. Böylece soğutma çıkışı her zaman gerektiği kadar yüksek ve daha az enerji tüketilir.

Kompresör soğutması , yüzde 75 enerji  tasarrufludur.

Temel ayarları ön yüzdeki modern dokunmatik ekran sayesinde, yapmak kolay ve rahattır. Dokunmatik ekran, seçenek olarak muhafazanın kapısına da entegre edilebilir. Mevcut bir başka seçenek de, soğutma ünitesini bir Endüstri 4.0 (IoT) ortamında bütünleştirmeyi kolaylaştıran IoT arayüzü dür.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here