Samsung Cloud Nedir

Bulut tabanlı çalışan sistemlere artık aşinayız. Bulut sistemi verilerinizin güvenle saklanmasını sağlayan bir dijital depolama birimi. Samsung marka akıllı telefon sahipleri bulut uygulamasını kullanmayı seviyor. Peki Samsung Cloud nedir? Mobil cihazınızdan ya da bilgisayarınızdan dosyaları uzaktan ve çok büyük bir depolama alanına sahip bir şekilde saklamanızı sağlayan bulut tabanlı bir çözümdür. Dünya çapında 40’tan fazla ülkede bulunan Samsung SDS tarafından yönetilen sunucularda verileriniz güvende tutulur. Üstelik istediğiniz zaman istediğiniz yerden bu verilere kolayca ulaşabilirsiniz. Yalnız Cloud uygulamasının Google Drive gibi uzaktan dosya yükleme ve herhangi bir cihazdan ulaşma gibi özellikleri olmadığını bilmelisiniz. Samsung Cloud yalnızca Samsung Galaxy cihazlarda verilerinizi saklamanıza ve erişmenize olanak verir.

Samsung Cloud Ne İşe Yarar?

Yeni bir Samsung cihazının sahibi olarak, Samsung Cloud’da genellikle 15 GB ücretsiz bulut depolama alanı elde edersiniz. Bunun dışında Samsung Cloud ne işe yarar? Telefonunuzu yedekleyebilir veya istediğiniz dosyaları bu saklama bulutunda tutabilirsiniz. Takvim, kişiler, notlar ve galeri gibi birçok uygulamayı kolayca senkronize edebilirsiniz. Takvim etkinliklerini, arama kayıtlarını, saat ayarlarını yedekleyebilirsiniz. Başlamak için cihaz ayarlarınızda buluta ve hesaplara gidin, Samsung Cloud’u seçin ve verilerinizi hemen yönetin. Bulut kullanımınızı kontrol edebilir, verilerinizi yedekleyebilir, geri yükleyebilir ve harici depolama haricinde birden çok cihazda verileri senkronize edebilirsiniz. Eğer ekstra bir depolama alanına ihtiyaç duyuyorsanız yıllık abonelik ücreti ödeyerek çok daha yüksek boyutlarda bir veri saklama alanına sahip olabilirsiniz. Yalnız bu yükseltme seçeneği her bölge için ya da tüm operatörler için mevcut değildir. Bulunduğunuz bölgeye göre uygulamanın özellikleri farklılık göstermektedir.

Samsung Cloud hizmeti, cihazınızı kaybetmeniz veya akıllı telefon ve tabletinizde fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerektiğinde kişiler, fotoğraflar ve ayarlar gibi kritik verileri depolamanıza olanak tanır.

 Samsung Cloud Uygulamasını Kimler Kullanabilir?

Uygulamayı kullanabilmeniz için bir Samsung Galaxy akıllı telefon veya tabletinizin olması gerekir. Ek olarak, Samsung Cloud yalnızca Galaxy 6, J3, Note 4 ve Tab A ve Tab S2 serisi veya daha yeni cihazlarda aktif edilebilir. Çoğu Samsung Galaxy cihaz sahibi, ücretsiz olarak 15 GB depolama alanı alır. Samsung Cloud, çoğu Samsung Galaxy akıllı telefon ve tablet modeli için mevcut olan ücretsiz bir yedekleme ve geri yükleme hizmetidir. Samsung Cloud depolamanıza yalnızca desteklenen bir Galaxy cihazından erişebilirsiniz ve Samsung Cloud’un tam özellikleri cihaz modeline, kablosuz operatöre ve Android sürümüne göre değişebileceğini unutmamalısınız.

Büyük miktarlarda veri depolayabilse de Samsung Cloud, bildiğimiz bulut uygulamaları şeklinde kullanılamamaktadır.

Bu uygulama, dosya yüklemek, paylaşmak ve indirmek için çevrimiçi bir alan olarak tasarlanmamıştır. Bunun yerine, Samsung Cloud, cihazınızı kaybetmeniz veya cihazın çalışmayı durdurması nedeniyle fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerektiğinde cihaz ayarlarını ve verilerini hızlı bir şekilde almayı mümkün kılar. Fotoğraflarınızı her an her cihazdan görebilmenize de olanak tanır.

Hesabınızı bir Galaxy cihazdan aktif ettikten sonra artık bulutunuzda olmasını istemediğiniz görüntüleri veya dosyalarınızı mobil cihazınızdan silebilirsiniz. Örneğin fotoğraf silmek istediğinizde; galeri uygulamasını açın ve silmek istediğiniz fotoğrafı seçin, ardından çöp kutusuna ve Sil’e dokunun.

Telefonunuzu değiştirirseniz, Cloud kullanarak verilerinizi kopyalayabileceğiniz için verilerinizin hiçbirini kaybetmezsiniz. Samsung Cloud’u destekleyen cihazlar arasında, çeşitli Samsung verilerini yedekleme ve eşitleme yeteneği farklılık gösterebilir; yedeklemeler örneğin Kişiler ve Takvim ile sınırlı olabilir. Ek olarak, bazı veri türlerini Wi-Fi veya hücresel ağ üzerinden senkronize edebilirken, diğer veri türleri için Wi-Fi ile sınırlı kalabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here