spektrumlu led samsung

Teknoloji devi samsung Electronics geliştirdiği teknolojik cihazlarla insanlara gündelik ve teknolojik alanda birçok çözümler üreterek insanların hayatını kolaylaşmaktadır. Samsung Seralarda led aydınlatma sistemleri  için geliştirdiği yeni led teknolojisini piyasaya sürdü.

Çiftcilerin seralarda yetiştirdiği  bitkilerden daha verimli ve sağlıklı ürünler üretmelerine yönelik  yeni aydınlatma sistemini geliştirerek sera ve dikey tarım için geliştirilen bu yeni led’ler ile bitkilerin daha sağlıklı büyümesi ve seraların aydınlatma sisteminde harcanan elektrik enerjisinden tasarruf sağlamaktadır.

Sera aydınlatmaları için geliştirilen Tam spektrum ışığı, mavi, yeşil ve kırmızı renklerdeki bu üç ışık rengini kullanarak bitkilerin daha verimli ve sağlıklı yetişmeleri için uygun bir ışık karışımı oluşturmaktadır.

Samsung’un tam spektrumlu led’leri, fotosentezi uyararak, bitki bağışıklığını ve besin değerini artırarak bitkilerin daha sağlıklı ve dengeli büyümelerini teşvik eder.

Bitki Yetiştirme  için geliştirilen spektrumlu led sayesinde üreticiler serada bulunan bitkileri kolayca gözlemleyebilir  ve çeşitli sera  hastalıklarını yaydığı parlak beyaz ışığı altında bitkilerde meydana gelebilecek amansız hastalıkları önceden tespit etmelerini sağlayarak  çiftçilik ortamını iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Piyasada fiyatları yüksek olan diğer  kırmızı led’lere göre düşük maliyetli ve yüksek verimli alternatifler olarak, spektrumlu led’ler, bir seranın tüm aydınlatma sisteminin maliyetlerini düşürmeye yardımcı olabilir ayrıca yüksek sıcaklık ve nem seviyelerine ve seralarda ve dikey tarımda kullanılan tarımsal ilaç ve kimyasallara dayanacak şekilde yüksek güvenilirliğe sahiptir.

Samsung’un bahçecilik LED paketleri artık dünya çapında aydınlatma üreticileri ve yetiştiricileri için seri üretime başladı. Modüller 2019’un ilk çeyreğinde piyasaya sunulacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here