samsung GEMS

Samsung Electronics CES 2020 etkinliğinde insanların kalça kısmına takılan yardımcı kişisel bakım robotu GEMS’i tanıttı. Bu ürün insanlarda daha verimli ve dengeli yürüyüş modeline yol açacaktır.

Samsung, ISO 13482’ye ek olarak, GEMS Hip için Makine güvenliği – Kontrol sistemlerinin güvenlikle ilgili parçaları sertifikası ISO 13849 da aldığını duyurdu. Koreli şirket uluslararası ISO 13849 sertifikasını almayı başaran ilk şirket olma ünvanını elde etti.

Uluslararası Standardizasyon Örgütü (ISO) tarafından kurulan ISO 13482, mobil hizmet robotları, fiziksel yardımcı robotlar ve kişi taşıyıcı robotların kullanımında güvenliği sağlamak için dünya genelinde tanınan bir standarttır.

Samsung’a göre GEMS Hip, kullanıcının hareketine göre uygun tork, her iki kalça eklemine uygulandığında metabolik yürüme maliyetini yüzde 24 oranında azaltabilir. Ayrıca hızını yüzde 14 oranında hızlandırıyor.

 

ISO 13849  sertifikasına sahip olan kişisel bakım robotu GEMS, test edildi ve ürününün insanların kalçalarına zarar vermediği ispatladı.

Başarı hakkında yorum yapan Samsung Research Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Robot Merkezi Başkanı Sungchul Kang, “Bu uluslararası güvenlik sertifikasının alınması bizim için önemli bir kilometre taşıdır. Sertifika, robotları günlük yaşamımıza yaklaştırmamızı sağlayacak ve erişilebilirliklerini ve kullanışlılıklarını geliştirin. Bu ivmeyi robotik araştırmalarına olan bağlılığımızı daha da ilerletmek için kullanacağız. “

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here