Schneider Electric lider olduğu enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümünü 6 Nisan tarihinde yaptığı basın açıklamasına göre öğrencilerin, öğretmenlerin, mühendislerin ve işletme sahiplerine enerji yönetimi için hakkında daha fazla bilgi edinmelerine yardımcı olacak ücretsiz bir çevrimiçi eğitim portalını bizlere kullanıma sunuyor.

14 farklı dilde ve Türkçe, İngilizce, Arapça ve Fransızca da dahil olmak üzere 150’den fazla çevrimiçi kurs ile eğitim vermeye başlandı. Bu çevrimiçi eğitimde hizmet veren Enerji Üniversitesi, enerji verimliliği ve veri merkezi yönetiminde altyapı, endüstri, binalar, konut, veri merkezleri ve ağları kursları verilecektir.

Schneider Electric kurs

Kurslar 1 saatten fazla sürmeyen ve her zaman ve her yerde alınabilecek kurslardır. Bu kurslar ile enerji kaynaklı bir alanın yönetimine, planlamasına, tasarımına veya inşasına katılan herkese verimlilik sorunlarını ele almak ve güvenli bir şekilde uygulamak için tasarlanmıştır.

Kurslar güvenilir ve uygun maliyetli önlemleri ile müfredata uygun, alanında uzmanları kadrosu tarafından tasarlanmıştır. Düzenli olarak Enerji Üniversitesi’ne yeni dersler eklenmektedir. Kaynağı kullanan herkes, enerji verimliliği ve enerji yönetimi gibi konulara ele alan bu alanda profesyonel gelişimini desteklemektedir.

Schneider Electric MEA Yetenek Direktörü Peter Hogg Açıklamasına göre “Enerji sektörü hızla değişmekte ve inovasyon ve en iyi uygulamaların uygulanması, talebin arttığı bir dünyada herkes için iyi ve daha sürdürülebilir olmamız gerekiyor. Bireylere, organizasyona ve gezegene fayda sağlayacak çözümler tasarlamak ve uygulamak için hem endüstriyi hem de üniversiteleri güçlendirecek bilgileri paylaşmak istedik ”olduğunu söyledi.

Site, teknik incelemeler ve vaka çalışmaları da dahil olmak üzere ek kaynaklar içermektedir. Kurslar, sertifikalar ile birlikte birkaç kurum için eğitim kredileri ve iki endüstri çapında yeterlilik, Veri Merkezi Sertifikalı İş Ortağı ve Profesyonel Enerji Yöneticisi olarak programları mevcuttur.

Siteye https://www.schneideruniversities.com/ adresinden erişilebilir . Kayıt olduktan sonra herkes kurslara başlayabilir. Tek gereken, internet özellikli bir cihaz ve internet bağlantısı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here