SIMATIC IPC127E

Siemens,  endüstriyel PC’lerin ürün portföyünü Simatic IPC127E’i sunarak  genişletti. Kompakt endüstriyel PC Simatic IPC127E, makineleri birbirleriyle ve bulutla birleştirir.

Farklı üreticiler tarafından ortaya konulan kişisel bilgisayarlar farklı yazı dillerinin kullanılmasıyla beraber de gündeme gelmektedir.  Aynı şekilde de üretim noktasında da farkı kodlamaları da devreye sokarak etkili faaliyetlerini göstermektedirler. Üretim ortamı içerisinde verilerin toplanması, işlenmesi ve iletimi noktasında da büyük önem arz edebilmektedirler.

SIMATIC IPC127E adlı endüstriyel bilgisayarlar da yeni nesil üretim fonksiyonuna sahip makinalar olarak görülmektedir. Herhangi bir şirket içerisinde kullanılmaları halinde de şirketlerin üretim ve depolama olarak bilinen bulut seçeneğini etkin bir biçimde sunabilmektedir. Üretim teknolojisinin yeni üyesi olan SIMATIC IPC127E; aynı zamanda da en esnek endüstriyel bilgisayarlar olarak da görülebilmektedir.

SIMATIC IPC127E kullanılması sonrasında var olan tesislerde geleceğe dair adımlar atabilmeniz de söz konusu olabilmektedir. Kolay bir biçimde uygulama etkinliğine dahil olacak olan SIMATIC IPC127E; en zorlu otomasyon koşullarında bile özelliklerini esnek bir biçimde de hayata geçirebilecektir.

Son teknoloji arayüzleri de içeren söz konusu endüstriyel bilgisayarların özellikle mekanik mühendislik, nakliye teknolojisi ve güç aktarım alanlarında da devreye girebilmektedir. Var olan verileri kaydetmek, toplamak, işlemek ve görüntülemek noktasında da oldukça pratik olarak görülebilmektedir.

Endüstriyel otomasyon alanlarına fazlasıyla avantaj sağlayan SIMATIC IPC127E; son derecede cazip olarak da görülen bir kişisel bilgisayar olarak da adından söz ettirebilmektedir. Bu sayede de kısa sürede önceden varyasyonları sağlayabilmesinden ötürü de fazlasıyla kullanışlı olarak göze çarpmaktadır.

Belli bir dijitalleşme noktasında önemli bir detay olarak görülmekte olan SIMATIC IPC127E ile var olan üretim planlarını hayata geçirmek artık daha kolay bir hale gelmektedir. Endüstriyel ağ geçidi ile veri ağını bir arada tutan bir endüstriyel bilgisayar olan SIMATIC IPC127E ile son derecede mümkün olan bir uygulamaya tanıklık etmek mümkün olarak görülmektedir.

Windows ve Linux işletim sistemleri ile kullanılabilen SIMATIC IPC127E, aynı anda birkaç farklı faaliyetin kontrol, görüntüleme ve iletişim işlemlerini de gerçekleştirebilmektedir. Böylelikle de üretim tesislerinin vazgeçilmezi olarak sayılabilecek bir bilgisayar türü olacak olan modül; tamamen kapalı konumda bulunan metal şasesiyle etkili olarak da kendini gösterebilmektedir.

Kaynak: www.siemens.com

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here