svc plus Fs

Siemens geliştirmiş olduğu yeni reaktif güç kompanzasyon sistemi SVC PLUS  FS Frekans Sabitleyici, yüksek güçlü transistörlerin (IGBT) bulunduğu ve  sürekli değişken kontrol sistemlerinde güç kalitesini süper kapasitörleri ile artırmayı hedefliyor. Siemens, reaktif güç kompanzasyon kabiliyetini süper kapasitörler kullanılarak birleştiren dünyanın ilk tedarikçisidir.

Geliştirmiş olduğu SVC Plus FS, voltaj ve frekans dalgalanmalarını  50 milisaniyeden daha kısa bir sürede  telafi etmektedir.  Ayrıca kapasitörlerde saklalanan 200 megawatt’a kadar elektrik gücü tam yükte şebekeye aktarılabilir.

“Siemens kısa süreli şebeke değişikliklerini ve ciddi olaylardan sonra hızlı restorasyonu destekleyen mobil SVC PLUS çözümleri de sunuyor.”

mobil svc plus

Reaktörler, transistörler, kapasitör ve şebeke uygulamaları için geliştirilen yeni reaktif güç kompanzasyon sistemi voltaj veya frekans belirli sınırların aşıldığı veya altına düştüğünde Kapasitörlerde saklalanan 200 megawatt’a kadar elektrik gücü tam yükte şebekeye aktarılabilir.

Elektrik şebekelerinde meydana gelebilecek kısa süreli elektrik kesintilerinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini belirleyerek gerekli miktarda enerjiyi anında temin ederek meydana gelebilecek elektrik kesintisini önler. SVC PLUS  Frekans Sabitleyici daha fazla dağıtılmış ve yenilenebilir enerji kaynakları ve güç şebekeleri için  önemlidir.

Süper Kapasitörlerin Faydaları

Şarj etme modları elektrostatiktir, yani elektronlar moleküller yerine taşınır. Sonuç olarak, akülerden daha hızlı şarj edilir ve boşaltılır. Siemens, Kaliforniya’daki ortağı Maxwell Technologies’ten süper kapasitörler satın alıyor ve ızgaraya bağlanan ve sistemi bütünleştiren statik kapasitörleri ve süper kapasitörleri yönetmekten sorumlu. SVC Plus FS, 50 Megawatt’lık referans gücünde bir akü depolama çözümüne kıyasla yaklaşık üçte bir oranında daha az yer kaplar.

Kaynak: www.siemens.com

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here