Siemens TM NPU modülü Intel Myriad Xl

Siemens, Simatic S7-1500 kontrol ünitesi ve yapay zeka (AI) özelliğine sahip ET 200MP I / O sistemi için yeni bir TM NPU modülü Intel Myriad Xl piyasaya sürüyor.

S7-1500 ve ET 200 MP içerisinde değerlendirilen yeni TM NPU modülü olarak adlandırılmaktadır. Intel Myriad X kapsamında sinir ağları aracılığıyla video, ses ve CPU kaynaklı olarak verileri değerlendirmekle mükellef olan bir çip olarak adından söz ettirmektedir.

Üretim ve kullanım süreçlerinde fazlasıyla destek veren bir çip olarak adlandırılan Intel Myriad X; aynı zamanda da farklı bir algoritmaya da sahip olmasından dolayı üretim işlemlerinde önemli bir buluş olarak göze çarpmaktadır. Üretim işlemlerinin tamamında da fazlasıyla görev üstlenmesiyle çarpıcı bir konumda da var olmaktadır.

TM NPU modülü X üretim süreçleri içerisinde makine öğrenme algoritmalarını içermektedir. Böylelikle de bir uzman gibi üretim evrelerinin tamamında görev alabilmekte ve kalite kontrollerini de kusursuz bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

Siemens tarafından üretilen Intel Myriad X; Simatic S7-1500 kontrol ünitesiyle beraber aynı zamanda da yapay zeka içeren bir çip olan ET 1500 TM NPU, Intel Movidius Myriad X Vision işlem ünitesini içermektedir. Veri akışının hızlı bir biçimde gerçekleşmesini sağlayacak olan Intel Myriad X; SD kart da içererek tüm işlemler sonrasında ortaya çıkan veri ve dokümanların kaydolması noktasında da nitelikli bir görevi an be an gerçekleştirebilmesiyle bilinmektedir.

Intel Myriad X modülü içerisinde var olan SD kart ile etkin olmakta ve eğitimli bir sinir sistemi ile veri akışını kusursuz bir biçimde ortaya koymaktadır. USB 3.1 ara yüzü ve 1 gigabit Ethernet portu ile de donatılmış olması da ekstra özellikleri ortaya çıkarabilmektedir.

Sensör sistemi, yapay zekası ve CPU programı ile beraber üretim tesisleri içerisinde görsel kalite kontrollerini ve kılavuz robot sistemleri kapsamında verimli sonuçların ortaya çıkması aşamasında da etkin bir konumda var olabilmektedir. İnsan benzeri bir biçimde de işleyişe sahip olarak, geleceğin en uygun teknolojileri arasında yer almasına da kesin gözüyle bakılmakta ve geleceğe atılan en önemli adımlardan bir tanesi olarak da tanımlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here