TP-Link Tapo S505 Akıllı Wi-Fi Işık Anahtarı

TP-Link Tapo S505 Akıllı Wi-Fi Işık Anahtarı, ses kontrolü, matter desteği ve birçok akıllı ev özellikleri vaat eden şık bir elektrik anahtarıdır. İyi tasarıma ve düşük bir fiyata sahip bu ürün, en iyi akıllı Wi-Fi ışık anahtarları arasında yer almaktadır. TP-Link Tapo S505 Akıllı Wi-Fi Işık Anahtarı yalnızca beyaz renkte mevcuttur. Bu ürün, tekli veya ikili paketler halinde Amazon ve Best Buy gibi popüler alışveriş siteleri başta olmak üzere birçok alışveriş sitesinde satılmaktadır.

TP-Link Tapo S505 Akıllı Wi-Fi Işık Anahtarı, halihazırda evlerimizde kullandığımız geleneksel ışık anahtarlarının yerini alacak şekilde tasarlanmıştır. Kurulumu, elektrik hakkında çok az şey bilen biri için bile nispeten basittir. Başlamak için önce sigortayı kapatmanız, ardından bir tornavida kullanarak eski duvar plakasını çıkarmanız gerekir. Oradan, kabloları TP-Link’in talimatlarına göre akıllı anahtara bağlamanız gerekir. Mevcut kurulumunuzun negatif bir kablosu olmalıdır, aksi takdirde anahtar çalışmaz. Ürün bir duvar plakası, iki vida, dört tel somun, tel etiketler ve bir hızlı başlangıç kılavuzu içerir. Bahsettiğimiz gibi talimatlardaki adımlar izlendiğinde, kurulumu oldukça basit olan bu akıllı Wi-Fi ışık anahtarını kurarken şüpheye düştüğünüz bir durum olursa devam etmeyip bir elektrikçiden destek almanız tavsiye edilir. Çünkü elektrik konusunda yapılan küçük bir hata bazen daha büyük sorunlara neden olabiliyor.

Tapo S505 Akıllı Wi-Fi Işık Anahtarı, modern bir görünüme ve üç yerleşik kontrole sahiptir. Ana düğme dikey bir geçiş gibi görünüyor, ancak geleneksel bir açma veya kapama düğmesi gibi davrandığı için yalnızca alt kısım işlevseldir. Anahtar açık olmadığında, oda karanlıksa, anahtarı bulmayı kolaylaştıran dairesel bir LED görünür. Güç düğmesinin altında, anahtarı yeniden başlatmak ve sıfırlamak için iki küçük düğme bulunur. Bunları görmek zor, bunlar bilerek tasarıma bu şekilde eklendi çünkü bunları çok sık kullanmanız gerekmeyecek.

Genel olarak, Tapo S505 Akıllı Wi-Fi Işık Anahtarının görünümünü oldukça güzel görünüyor. Ancak, yalnızca beyaz renkte olması bazıları için bir engel olabilir. En azından, TP-Link’in bu ürünü, krem rengi ve siyah renkte de sunmasını beklerdik.

Uygulama: Görülecek ve Yapılacak Çok Şey Var

Anahtarı kurduktan sonra, Android veya iPhone için resmi TP-Link Tapo uygulamasını indirmeniz gerekir. Uygulama, herhangi bir TP-Link Tapo ürününün akıllı kurulumu için gereklidir. Uygulama indirildikten sonra, anahtarı mobil cihazınızla eşleştirmek için uygulamanın içindeki birkaç talimatı izlemeniz gerekir. Evinizde 2,4 GHz Wi-Fi ağı ve cihazınız Bluetooth 4.2 veya üstünü desteği olmalıdır.

Tapo S505 Akıllı Wi-Fi Işık Anahtarı, Tapo uygulamasıyla eşleştirdikten sonra, bir sonraki adıma geçebilir ve desteklenen dört akıllı ev platformundan herhangi biriyle eşleştirebilirsiniz. Bunlar, Apple Home, Alexa, Google Asistan ve Samsung SmartThings uygulamalarıdır. Uygulamayla eşleştirme işlemini tamamladığınızda, anahtarı açıp kapatmak için hizmetinizin sesli komutlarını kullanabilirsiniz.

Anahtarı Tapo uygulamasıyla eşleştirildiğinizde, sadece açma kapama değil daha fazla şeylerde yapabilirsiniz. Örneğin, anahtarın otomatik olarak açılıp kapanması gereken zamanları planlayabilirsiniz.

Bunlar dışında ışıkların evdeymişsiniz gibi görünmesi için açılması için etkinleştirebileceğiniz “uzakta modu” vardır. Uygulama aracılığıyla, evinizdeki diğer kişileri “üye” olarak atayabilirsiniz. Bu şekilde, uygulamayı kullanarak anahtarı da çalıştırabilirler.

Tapo uygulaması, en iyi akıllı ev uygulamalarından biridir. Benzer uygulamaların anlaşılması genellikle çok zordur veya çalışmaz. Tapo, her aksesuar için basit bir kurulum süreci sunar ve aynı zamanda güzel bir tasarıma sahiptir. TP-Link şu anda iç ve dış mekan kameralarından kapı zillerine, elektrikli robot süpürgelere kadar her şeyi sunuyor. Her biri evinize eklendiğinde Tapo uygulamasıyla çalışır.

Tapo S505 Akıllı Wi-Fi Işık Anahtarını Satın Almalı Mısınız?

Akıllı ev cihazları, eve gerçekten büyük değerler katan ürünlerdir. Ancak tüm teknolojilerde olduğu gibi her zaman beklendiği gibi çalışmazlar. Tapo S505 Akıllı Wi-Fi Işık Anahtarı ile ilgili kullanıcı deneyimlerinde sadece birkaç kez çevrimdışı kaldığıyla ilgili bildirimler göze çarpıyor. Ancak bu bildirimlerin anahtarın kendisinden mi yoksa kullanıcıların ev ağındaki sorundan mı kaynaklandığı tam olarak bilinemiyor. Ancak kullanıcılar yaşadığı bu sorunun herhangi müdahalede bulunmadan kendi kendine çevrimiçi olarak düzeldiği belirtiyor.

Tapo S505 Akıllı Wi-Fi Işık Anahtarı, hem donanım hem de yazılım tarafında hızlı kurulumu, başlamak için çok fazla hazırlık gerektirmemesi ve uygun fiyatıyla tercih edilmesi gereken bir üründür. Apple Home ve Samsung SmartThings gibi tüm büyük akıllı ev hizmetleriyle çalışır. Ayrıca Android ve iPhone ile çalışır, bu da onu Wi-Fi bağlantısı olan herkes tarafından kullanılabilir hale getirir. Tüm bunlar, düşük maliyetli bir akıllı anahtar arıyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken konulardır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here