trimbox nedir

Trimbox konut ve işyerlerinde meydana gelen aşırı gerilim, yıldırım düşmesi ve voltaj dalgalanmaları gibi  problemlerin önüne geçmek için tasarlanan voltaj stabilizatörü (voltaj koruyucu ) dür. Ani yüksek voltaj darbeleri elektrik tesisatımıza ve elektronik cihazlarımıza zarar verir. Tesisatımızda kullanılan sigortalar mağlesef voltaj yükselmerine karşı koruma yapamamaktadırlar ve bu nedenle trımbox tercih edilir.

Yurttaş Holding tarafından % 100 yerli olarak Bursa da üretilmiştir. Evler, işyerleri, fabrikalar ve sanayi ortamları gibi farklı kullanım alanları için, Monofaze ( 220V ) ve Trifaze ( 380V ) olmak üzere iki modeli vardır.

Trimbox  yıldırım düşmesi ve voltaj dalgalanmalarında 10 nano saniyelik tepkime hızı ile algılayarak fazla gelen voltajı kendi içinde tüketerek  konut, sanayi  ve iş yerlerimizde bulunan elektronik cihazları meydana gelebilecek yanma ve bozulmalara  karşı  korur.  Dinray montaj özelliği ile sigorta panolarına kolaylıkla montaj yapılma imkanı sağlar.

Trımbox meydana gelen yüksek  voltaj darbelerini kendi içinde yok ederken tesisatımızdaki hiç bir şekilde sigorta atması ve enerji kesintisi olmaz ancak  trımbox’ın karşılayamayacağı voltaj yükselmelerinde  ( Örnek : trafo patlaması, yıldırım vb. ) şebeke elektriğini keserek cihazların zarar görmesini önler.

TRİMBOX BAĞLANTISI

Trimbox bağlantısı

1 YORUM

  1. Trimbox bağlatı semalarında cihazın önünde bir sigorta yada tmş bağlantısı yok.koruma nasıl yapıyor.neyi açtırıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here