Turck temassız Li Q25

Turck temassız Li Q25 aslında mevcut bulunan özellikleri geliştirilerek çok daha ön plana çıkartıldığı bir sistem. Alternatifleri göz önünde bulundurulduğunda yeni sistem. Daha yüksek darbe dayanımı ile karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda da diğer sistemlerle karşılaştırıldığında örnekleme oranı sunuyor.

Lineer sensörleri 2 metreye kadar uzunlukta karşımıza çıkabilir. Ölçme uzunluğu arttıkça çalışma prensibi de dahil edildiğinde hissedilen manyetostriktif lineer pozisyon sensörleri performansı daha artmış bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Yeni IP67 olarak bilinen sensörlerde dayanımlı su içerisine giriyor. Özellikle nem ve kir gibi çevre koşullarının karşımıza çıkarmış olduğu sıkıntıların önüne geçmeye fayda sağlıyor. 200 kilograma kadar oluşacak herhangi bir şokta güvenilir bir şekilde konum sinyali verebiliyor. Bu avantajlarıyla kullanımı daha rahat. Ayrıca tarama hızı 5 KHz olarak biliniyor. Konumlandırma hataları tamamen minimumda tutulmakta. Hassasiyet ise 16 bitlik 1 dönüştürücü ile arttırılarak sizlerle buluşturuyor.

Li-sensörler bilindiği üzere metal işleme endüstrisinde kabul gören ve döngü kontrol görevler için en ideal sistemlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Doğrusallık hatalarını indükleyen konumlandırma elemanı sayesinde bu görevi çok başarılı bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Darbeler göz önünde bulundurulduğunda preslerde ve delme makinalarında sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi çok büyük avantaj. Aynı zamanda da özellikle enjeksiyon kalıplama işlemlerinde konum ölçümü olarak kullanılabilmeleri en büyük avantajları. Ayrıca günümüzde ağaç işleme makinelerinde de çok rahatlıkla kullanılabiliyor.

Turck temassız Li Q25 Truck, 100 milimetreden başlayarak 200 milimetre Yani 2 metre uzunluğuna kadar yeni cihazlar sunuyor. Li pozisyon sensörleri, çıkış sinyallerini iki şekilde vererek size ulaştırıyor. Bunlardan birincisi 0-10 volt sinyal, İkincisi ise 4-20 miliamper sinyal oluyor. Bu sinyaller sayesinde teşhis sistemlerinin bağlanması mümkün kalınca aynı zamanda da yedekte tutulacak olan cihaz varyasyon sayıları göz önünde bulundurulduğunda daha azalmasını sağlıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here