TwinCAT 3 ile Aydınlatma Çözümü

TwinCAT 3 ile birlikte kullanılan Excel programı aracılığıyla kolay ve rahat bir şekilde yapılandırılabilen Aydınlatma Çözümü desteği sunmaktadır. Mühendislikten bakıma kadar birçok alanda iş imkanlarını basitleştirmeye kendini hedef haline getirmiştir. Dalı hatları sınırsız sayıda ve aydınlatma kontrolleri sisteme entegre edilmiştir.

DALI hatları ve İnsan kaynaklı merkezi aydınlatma ile gün ışığının doğal seyrine bağlı olarak işlevlerde, yönlendirmelerde ve uzantılarda, bu konseptlerinin bağımsız gruplandırmalarında hızlı değişiklikler yapmak mümkün hale gelmiştir. Beckhoff, DALI 2 TwinCAT 3 aydınlatma Çözümü (TF8050) ve aydınlatma kontrol sistemi ile ticari ve kamu binalarının otomasyonu için ürün portföyünü genişletti. Bu şekilde, büyük ofis binaları veya üretim salonlarındaki her aydınlatma durumu için uygun bir çözüm uygulanabilir.

Geniş ve kapsamlı işlem portföyü değil, aynı zamanda tüm çalışma adımlarının ve kontrol seçeneklerinin basitleştirilmesini de içermektedir. Bunlara ilave olarak, TwinCAT 3 Aydınlatma Çözümü tamamen web ve HTML uyumlu hale almıştır. Merkezden ölçeklenebilir ve bir monitör ve tablet gibi mobil cihazları kullanarak rahatlıkla çalıştırılabilir şeklinde dizayn edilmiştir.

TwinCAT 3 Uygulama Portföyü

TwinCAT 3 geniş uygulama portföyü sayesinde, insanların hareketine ve varlığına dayalı aydınlatma kontrolü, gün ışığına bağlı aydınlatma kontrolü, aydınlatma senaryolarının kontrolü ve ayrıca dinamik aydınlatma sekanslarının kontrolü İnsan Odaklı Aydınlatma (HCL) kavramları için gün ışığının doğal seyri gibi alanlarda uygulamaları mevcuttur. Bunlara, yakın zamanlarda üzerine yapılan çalışmalar sonucunda yerden bağımsız verilerin analizi için bir seçenek olarak enerji ve durum verilerinin izlenmesi de eklendi.

TwinCAT 3 Aydınlatma Çözümü, özellikle dahili renk sıcaklığı ayarlama fonksiyonu, bir renk sıcaklığı eğrisi ve serbestçe ayarlanabilir karartma fonksiyonu aracılığıyla HCL uygulamasını destekler, isteğe bağlı olarak aydınlatma kontrolü başlangıç, bitiş veya gün doğumu,  gün batımı zamanı ve DALI DT8 standardıyla tam uyumluluk sağlamıştır. DALI hatlarının sayısında herhangi bir sınırlama olmaması, birden fazla DALI hattını kapsayan bir gruplamanın mümkün olması ve tüm tipik aydınlatma kontrol sistemlerinin mevcut olması ile çalışma basitleştirilmiştir.

Aydınlatma çözümünün uygulanması, modüler ve kolayca ölçeklenebilir donanımlarla daha da basitleştirilmiştir. Tamamen yapılandırılmış bir tak ve kullan sürümü olarak, 7 inç çoklu dokunmatik Panel PC CP6606 veya CP6706 veya CX51x0 veya CX9020  eklenmiştir. Bu uygulama bir bilgisayar içermektedir. Bunlarla ilgili olarak uygulamanın gereksinimlerine en uygun şekilde uyarlanabilen bara kuplajları ve bara terminallerinden oluşan I / O katmanı da dahil edilmiştir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here