Ultra İnce Polimer Alüminyum Elektrolitik Kondansatör

Cornell Dubilier’den yeni PPC Serisi ultra ince polimer alüminyum elektrolitik kapasitörler tamamen yeni bir kapasitörler form faktörünü temsil etmektedir. Bu alüminyum bir folyo ile kazınmış yüzeydir. Yüksek dalgalanma akımı ve mümkün olduğunca en ince profiller gerektiren uygulamalar için özel olarak tasarlanmış tip olan PPC, bize yeni ürün tasarım seçenekleri sunar.

1 mm inceliğine ek olarak, kapasitörler mevcut ortama uyum sağlamak için özel şekil ve boyutlarda oluşturulmuştur. Çok yönlü paketleme teknolojisini kullanılmaktadır.

Cornell Dubilier Ürün Müdürü Mario DiPietro “Tek bir PPC kondansatör düzinelerce SMT kapasitörüne veya hacimli silindirik bir cihaza eşdeğer kapasitans ve dalgalanma akımı sunuyor” dedi.

Örnek verecek olursak, şirket bizlere tek bir PPC kapasitörünün 50 veya daha fazla polimer tantal kapasitörden oluşan paralel bir eşdeğer olduğunu ve yüksekliğin dörtte birini kapladığını ifade ediyor. Ayrıca, tüm SMT kapasitörleri dizisine karşı tek bir bileşen kullanılarak devre güvenilirliğini arttırdı.

Alüminyum Elektrolitik Kondansatör Çalışması

  • 8,000µF ila 20,000µF kapasitans aralığı
  • 6,3 ila 24 WVDC çalışma voltajları
  • 125 ° C’de 2.000 saat çalışma ömrü
  • Düşük Kaçak Akım
  • Çok Düşük ESR ve Yüksek Dalgalanma Akımı
  • 1mm inceliğinde
  • PPC, titreşim için 10g pik için derecelendirildi
  • 100 g’a kadar şoklara dayanır

Şirket, seriyi bu yılın ilerleyen dönemlerinde daha yüksek çalışma voltajlarına çıkarmayı hedefliyor.

Cihazı dışarıdan veya doğrudan bir PCB’ye monte etmek mümkündür. Tüm kondansatör yüzeyinin Rijit tutulmasını sağlamak için montaj 3M çift taraflı bant vasıtasıyla yapılmaktadır.

Cornell Dubilier tarafından geliştirilen PPC, şirketin en son teknoloji kapasitör geliştirmesidir. Bu tasarımlar, geleneksel silindirik form faktörlerinden koparken daha yüksek performans sağlayan kapasitörlerin piyasa taleplerine olumlu yanıt vermektedir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here