Universal Robots UR16e

Universal Robots 16 kg’a kadar yüklerle karakterize edilen UR16e, 900 mm’lik bir aralık ile dikkat çekici bir yük kapasitesini ve +/- 0,05 mm’likbir tekrarlanabilirliği birleştiriyor, makine işleme uygulamaları, paketleme, montaj, vidalama, işleme ve yüzey bitirir.

Universal Robots başkanı Jürgen von Hollen, şirketlere, yüksek yüklerde hassasiyet ve güvenilirlik ile karakterize edilen görevleri yönetebilecek ortak bir robot önerdik. Bu lansman, ürün portföyümüzün çok yönlülüğünü önemli ölçüde artırıyor ve üreticilere performansı iyileştirmek, zorlukların üstesinden gelmek ve işlerini büyütmek için daha da fazla yol sunuyor. ”

E-Series platformuna dayanarak geliştirilen UR16e, bunu benimseyen şirketlere anında faydalar sunuyor. Bunlar arasında hızlı ve basit entegrasyon , hızlı programlama ve küçük boyutlar; UR16e aslında şirketlerin otomasyon sürecini hızlandırır ve basitleştirir.

Universal Robots UR16e Kurulumu Kolay

Süreçlerde programlama ve entegrasyon, sahip olunan becerilerden bağımsız olarak her operatörün erişimine açıktır. Herhangi bir kobot UR’sinde olduğu gibi, UR16e kolay kurulum 1 saat kadar kısa bir süre almaktadır. Küçük boyutlar (sadece 190 mm’lik bir kaplama alanı için 33 kg), özellikle doymuş düzenlerde bile kolay entegrasyon sağlar. Yönetim maliyetlerini ve personel yaralanma riskini azaltırken, ağır yük operasyonlarının ergonomisini iyileştirme olasılığı da vardır.

UR16e’nin yük kapasitesi, şirketlerin malzemelerin ve ağır parçaların hareketlerini esneklik ve verimlilikle yönetmesini sağlar, operatörleri bu faaliyetlerden kaldırır. Ağır malzemeleri taşıma ve makine yükünü yüksek yüklerde bile otomatikleştirme yeteneğine izin verdi; Sağlam ve güvenilir UR16e, yüksek yüklerin otomasyonu ve CNC tezgah uygulamaları için segmentte en yüksek hassasiyeti garanti etmek için idealdir.

E-Serisi serisindeki diğer robotlar gibi (UR3e, UR5e, UR10e) UR16e, özelleştirilebilir zaman ve durma mesafesi de dahil olmak üzere üretim ihtiyaçlarına göre yapılandırılabilir bir kuvvet / tork sensörü ve 17 emniyetli yerel cihaz içerir. Son olarak, Polyscope 5.5 sistemi sezgisel ve kullanıcı dostu bir programlama deneyimi sunar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here