USB Portlu Topraklı Priz

Elektronik cihazların hayatımızda daha çok yer almaya başlamasıyla birlikte şarj etme ihtiyacı da doğuyor. Entegre USB şarj çıkışlarına sahip elektrik prizleri artık elektrikli aksesuara sahip olmalıdır. Birçoğu yeni binalarda ve yenilemelerde standart olarak yer almaktadır.

2 USB portlu topraklı prizi ile tüm elektronik cihazlar için adaptöre  ihtiyaç duymadan, kolay ve hızlı şeklide şarj imkânı sağlıyor. Bu cihazlar şuan çok aktif olarak kullanılmamakta. Ama gün geçtikçe herkes evlerine bu prizlerden taktırmak isteyecekler. Şu an fiyat olarak yüksek kalıyor.

50 TL ile 100 TL arasında olan bu prizler gün geçtikçe fiyatta da düşüş olacak ve aktif olarak kullanılmaya başlanacaktır. Adaptöre gerek duymadan telefon, tablet gibi cihazları aynı anda hızlı şarj edebilirsiniz.

Neden USB Priz

  1. Adaptörsüz olarak doğrudan usb kablo ile şarj edebilme özelliğine sahiptir.
  2. Usb çıkışlı prizler hızlı şarj özelliği ile pratik çözümler sunarak hayatımızı kolaylaştırırlar.
  3. 2 usb port ile iki cihazı aynı anda şarj edebilme imkanı sunuyor.
  4. Hızlı bağlantı özelliğine sahiptirler.
  5. Çocuk koruma özelliği ile güvenli ve kullanışlı çözüm sunar.
  6. Zamandan tasarruf etmemizi sağlar.
  7. 4 A kapasitesi ile şarj etme imkanı sunuyor.
  8. Vidasız terminaller ile kolayca monte edilebilir.
  9. Tüm USB portlu elektronik cihazlar için uygundur.

Bu prizler ile ekstra bir güç adaptörüne gerek duymadan şarj etme imkanı sağlayan bu prizler, evde ya da bulunduğumuz her ortamda kullanabileceğiniz ve adaptör taşıma artık son buluyor.

USB Prizlerde  Verim

USB şarj soketlerini karşılaştırırken en önemli faktör amperdir. Çıkışların kaç amperde derecelendirildiğine bakın. Amper, elektrik akımının gücünü veya akışın gücünü tanımlar. Bu çok önemlidir çünkü iPad gibi cihazlar etkili bir şekilde şarj etmek için daha yüksek bir elektrik akışı (amper) gerektirir, tipik olarak 2,1 amper. Öte yandan çoğu telefon sadece 1.0 amper gerektirir. Bu nedenle, USB soketlerinin amperinin yaklaşık 2 amper değerinde olduğundan emin olmanız gerekir.

Çoğu modern cihaz ‘akıllı şarj’ devresini kullanır, bu da optimum şarj için ellerinden gelebilecek maksimum amperi alacakları anlamına gelir. Bu, bir telefonu daha yüksek dereceli bir USB prizine güvenli bir şekilde bağlayabileceğiniz anlamına gelir, ancak bir tableti veya daha yüksek şarj oranı gerektiren herhangi bir cihazı 1,0 amp’lik bir sokete takarsanız, çok yavaş şarj olur

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here