bosch yangin algilama aviotec

Bosch’un yeni nesil  video kamera ile  yangın algılama sistemi AVIOTEC dünyada geliştirilen ilk  video tabanlı yangın ve duman algılama sistemi özelliğini taşımaktadır. Güvenlik, siber güvenlik  ve yangından korunma alanlarında avrupanın ve dünyanın  1 numaralı sertifikasyon ve denetim kuruluşu olan VdS Damage Prevention GmbH  (VDS)  standartlarına uygunluğu  onayını almıştır.

Bosch un  geliştirdiği AVIOTEC IP starlight 8000 akıllı kamera özelliğine sahip  olan  ve akıllı algoritmaların kullanılması ile zorlu ortamlarda meydana gelebilecek yangınları kamera menziline girer girmez önceden tespit ederek yangınların önüne geçer.

Yaygın olarak kullanılan tavana monte edilen tip duman dedektörlerine yangından açığa çıkan duman dedektöre hemen ulaşmadığı için tepkime süreleri oldukça yavaştır bu nedenle  meydana gelebilecek yangınları önceden tespit etmesi zordur.

Geniş uygulama alanlarına sahip olan AVIOTEC IP starlight 8000  yüksek tavanlı,  tozlu, nemli ortam, petrol kuleleri veya kağıt depoları gibi yüksek yangın tehlikesi olan ortamları güvence altına alabilir

Akıllı algoritması sayesinde  gerçek yangınları  ve kaynak makinası gibi makinalardan yansıyan ışıkları ayırt ederek  yanlış alarmları da  azaltarak güvenilir ve sağlam bir çözüm sunar. IP kamera Video tabanlı yangın algılama sistemi AVIOTEC,  hd kalitesinde video görüntülerini gerçek zamanlı kolay yapılandırılan  ethernet üzerinden PC’ler veya   akıllı telefonlardan izlenebilir.

AVIOTEC IP STARLİGHT 8000’İN ÖZELLİKLERİ

Çok hızlı yangın ve duman algılama
Canlı izleme
Kolay kurulum
1080p çözünürlük
Çoğu durumda kameranın tüm görüş alanını kullanarak yangınları algılama
Videoları kayıt etme
Gizli yangınları, için için yanan yangınları ve yanan sıvıları tanımlama.
Düşük ışık koşullarında yüksek  performans
Geniş izleme alanı
10/100 Base-T Hızlı Ethernet port kablo bağlantısı.
Alarm sinyallerini iletmek için bir röle çıkışı
Duman ve alev dedektörlerine göre daha az bakım gerektirir

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here