En İyi Arduino Sensör Kitleri

Arduino, basit bir kullanıma sahip, donanım ve yazılımın bir araya gelmesine dayanan, açık kaynak kodlu bir devre kartıdır. Sensör, sıcaklık veya mesafe gibi fiziksel değişikliklere hızla tepki veren bu cihazlar; duman alarmları, park sensörleri ve basınç izleme sistemleri gibi ticari ürünlerde, fiziksel Dünyadaki Arduino kartlarıyla arayüz oluşturarak diğer elektronik cihazların bilgilerini algılamak, göndermek ve kontrol etmek için kullanılırlar.

Arduino sensör kitlerini çocuklarınıza, arkadaşlarınıza, mühendislerinize veya temel bilgilerini geliştirmelerine yardımcı olacak teknoloji severlere hediye edebilirsiniz. Bu yazımızda, en iyi Arduino sensör kitlerini inceleyeceğiz.

Arduino sensör kitlerini incelemeden önce; Arduino Nedir? Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir? Adlı yazımıza mutlaka göz atarak, Arduino hakkında detaylı bilgi sahibi olmanızı tavsiye ederiz.

En İyi Arduino Sensör Kitleri İncelemeleri

Elegoo Yükseltilmiş 37’si 1 Arada Sensör Modülleri Kiti, Arduino UNO R3 MEGA 2560 Nano için Öğretici

Elegoo sensör kiti, yeni başlayanlardan, mühendislerden ve profesyonellerden başlayarak projeler tasarlamak için açık kaynaklı bir elektronik platform sağlar. Bu sensör kiti, muhteşem projeler oluşturmak için en yaygın elektronik bileşenlere sahiptir ve yalnızca elektronik, programlama ve montajın temellerini öğrenerek yapılabilir.

Elegoo

Bu eğitici Arduino sensör kitinin içerisinde; sıcaklık ve nem izleme, zamanlayıcı anahtarı, yangın algılama robotları gibi basit elektronik projeleri aydınlatan 31 ders bulunmaktadır. Ayrıca kavramların daha iyi anlaşılması için, öğretici şemalar ve bağlantılar da içerir.

Daha yeniyseniz ve elektronik hakkında bilginiz yoksa bu kitteki öğretici adımları takip edebilirsiniz. Bir profesyonel olarak kullanacaksanız; kit sayesinde, proje gereksinimlerinize göre programlama kurallarını düzeltebilir ve daha özel hale getirebilirsiniz.

Elegoo UNO Projesi Süper Başlangıç ​​Seti

Bu kit, çok çeşitli projelerde size rehberlik edecek kapsamlı eğitimler ve kapsamlı kod örnekleriyle birlikte gelen harika bir Arduino başlangıç ​​kitidir. Arduino sensörlerinin temel kavramlarına aşina olabileceğiniz 22 derslik bir PDF öğreticisi içerir.

Elegoo UNO

Elegoo’nun başlangıç ​​kiti, pin başlıklarıyla birlikte gelen bir LCD1602 modülü kullanır. Bu starter ile çalışmak herhangi bir lehimleme gerektirmez. Arduino kartı, net görüş için büyük 4 haneli 7 segmentli bir ekrana sahiptir. Bu, çok çeşitli Arduino sensör kartlarıyla uyumlu çok yönlü bir kittir.

Arduino için SunFounder Ultimate Sensör Kiti

Kit esas olarak sensör modüllerinden oluşur ve her sensör, devre bağlantısı yapmak için dirençler, kapasitör, indüktör veya karşılaştırıcı ile üretilir. Sensör devrelerinin kullanımı ile tehdit seviyesini kolayca tespit edebilir ve fiziksel ortamı kontrol edebilirsiniz.

SunFounder Ultimate

Bileşenleri saklamak için 8 ızgaralı plastik bir kasaya sahiptir. Nihai sensör kitinde 36 ders kılavuzu içeren 100 sayfa, bileşenin ne kadar iyi çalıştığını anlamanız için size her modülün kodlarını, veri sayfalarını ve devre şemalarını öğretir.

Arduino Raspberry pi Sensör kiti için, kuman 37 in 1 Robot Projeleri Başlangıç ​​Kitleri

Sensör kiti, yaratıcı projeler tasarlamakla ilgilenen yeni başlayanlar için çok iyidir. Yüksek kaliteli sensör kiti, direnç, verici, alıcı, LED’ler ve daha pek çok bileşene sahiptir.

Tüm bu bileşenler, uygun bir şekilde bir kutuya yerleştirilmiştir ve ürün bilgilerini içeren bir kullanım kılavuzu sağlanmıştır. Arduino ve Raspberry Pi kitleri ile sensörlerin nasıl kullanılacağına ve arayüzlerin kontrol edilmesine ilişkin bir eğitim sunar.

Arduino Raspberry pi Sensör kitinin içerisindeki sensör bileşenlerinden bazıları şunlardır:

  • Analog salon sensörü
  • 7 segmentli dijital tüp
  • Engelden kaçınma sensörü
  • İzleme sensörü
  • Işık sensörü
  • Toprak nem sensörü
  • Manyetik yay modülü
  • Dokunma sensörü

Arduino Raspberry pi Sensör kiti

Sizler için en iyi Arduino sensör kitlerinden bazılarını inceledik. Listemizde yer verdiğimiz en iyi Arduino sensör kitlerinden olan; Arduino Uno ve Raspberry Pi Arasındaki En İyi 10 Farkı da başka bir yazımızda kapsamlı olarak incelemiştik, bu yazımızı inceleyerek iki kit arasındaki farklılıkları görebilirsiniz.

Ayrıca Rasperry Pi sensör kitine karar verdiyseniz ve kafanızda bazı soru işaretleri kaldıysa; Raspberry Pi Modellerini inceleyebilir ve Raspberry Pi Kullanım Alanları adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here