LEGO MINDSTORMS

Lego Robot mucidi, içerik oluşturucuların hayal edebilecekleri her şeyi oluşturmalarına ve hayata geçirmelerine olanak tanımaktadır. İnşaat mühendisleri, beş robottan birini oluşturup. Kendi düşüncelerini tasarlayarak ve kodlayarak oluşturabilirler.

Robot Inventor, robotikte yeni olanları desteklemek için Scratch ve Python’a dayanan sürükle ve bırak kodlama dilini kullanıyor. Her geçen gün okullarda bu eğitimlerin verilmesi yaygınlaşıyor. Son zamanlarda kodlama dersleri İlkokul 4. Sınıf seviyesinde başlayarak devam ediyor.

Tüm yeteneklerin eğlenceli ve heyecan verici bir şekilde kodlama güveni geliştirmesine yardımcı olmak için 50’den fazla yeni zorluk ve eğlenceli aktivite oluyor. Hem oyun oynayarak algoritma ve kodlamanın mantığını öğrenmiş oluyorlar. LEGO Grup yedi yıl içinde çok sevilen LEGO MINDSTORMS temasına ilk eklemeyi açıkladı. Yeni LEGO MINDSTORMS Robot Inventor 5-in-1 seti, yeni bir eğlence, yaratıcı kodlama olanakları dünyasını açığa çıkarıyor ve genç mucitler ve yaratıcılar için nihai eğlenceli öğrenme deneyimi sunuyor.

LEGO MINDSTORMS 5-in-1 seti

20 yılı aşan sürede LEGO MINDSTORMS, oyun yoluyla teknolojiye olan güvenlerini test etmek ve geliştirmek için her yaştan insanların ilgisini çekmeyi başardı. LEGO bina sistemini robotik ve kodlayıcı unsurlarla birleştirerek, mühendislerin hayal edebilecekleri her şeyi yaratabilirken, 10 ebeveynten 7’sinin çocuklarının gelecekteki başarısı için gerekli olduğunu söyleyen STEM becerilerini geliştirebilirler. Çok sevilen temanın bu son evrimi, çocukların evde eğlenceli ve heyecan verici bir şekilde zaman geçirmelerin yardımcı olmayı sürdürüyor.

949 parça ve yeni LEGO Powered UP bileşenleri ile paketlenmiş LEGO MINDSTORMS Robot Mucidi, 2020 sonbaharında LEGO.com, LEGO Perakende Mağazaları ve perakendecilerinden dünya çapında satışa sunulacak. LEGO MINDSTORMS Robot Inventor 5’i 1 arada seti 329,99 ABD Doları / 359,99 ABD Doları / 359,99 ABD Doları olarak fiyatlandırılacak ve bu beş benzersiz robot için dijital bina ve kodlama talimatları içerecektir.

Bu usta robotlar, stoacı bir aksiyon kahramanı. Engellerin üzerinden geçebilir veya öğeleri kırabilir ve öğeleri yakalayabilir. Mühendisler nihai komutanlar olabilir, çevresini taramak için programlanır ve tehlike algılarsa dart vurur.

Lego Verdiği Mesajlar

  • Odanızı korumak için mükemmel!
  • Charlie – Bu tuhaf yardımcı yardımcısı
  • Gülümseme ile yüksek beşlik verebilir
  • Dans edebilir
  • Davul çalabilir
  • Küçük hediyeler sunabilir ve arkadaşlarını çekebilir

MVP – Modüler Araç Platformu işi halleder. Kendi uzaktan kumandanızı oluşturun ve kodlayın ve MVP’yi diğer robotların bıraktığı LEGO tuğlalarını almak için bir buggy, vinç, atıcı bir taret ve hatta tuğla yiyen bir kamyona inşa etmeniz gerekmektedir.

LEGO Grup Ürün ve Pazarlama Geliştirme Başkanı Lena Dixen, “LEGO MINDSTORMS’un 20 yıl önce piyasaya sürülmesinden bu yana, çocukların ve yetişkinlerin oyun yoluyla STEM becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmayı taahhüt ettik. Her yaştan kişiye daha da yaratıcı fırsatlar sunan yeni bir MINDSTORMS ürünü sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz ve LEGO MINDSTORMS ile nelerin mümkün olduğunu bize göstermeye devam ettikleri için hayranlarımıza teşekkür ediyoruz. Topluluğun bizimle paylaştığı yaratımlardan sürekli ilham alıyoruz ve LEGO MINDSTORMS Robot Mucitinin, robotik ve kodlamanın heyecan verici dünyasını keşfetmeleri için çok daha fazla çocuğa ve eğlenceli yetişkinlere ilham vermesini umuyoruz. “ şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bu yeni geliştirilen Lego robotları ile birlikte birçok insana ilham kaynağı olacaktır. Küçük yaştan itibaren çocuklarımızın gelişimine olumlu derecede katkısı olacağı düşünülüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here