Enel X'in JuiceEco

Enelx şirketi son ürünleri olan JuiceEco şarj cihazı ile beraber elektrikli araç sürücülerinin sürüşlerini % 100 yenilenebilir enerji ile güçlendirmelerini sağlamaktadır.

Enel X Kuzey Amerika’da e-Mobilite Başkanı Giovanni Bertolino, “JuiceEco, JuiceBox şarj istasyonlarının elektrikli araçların elektrik ihtiyacını karşılamak için ek bir  seçenek sunuyor” dedi. “Bu ürün, yenilenebilir enerji kaynaklarından üretimini desteklemek için basit, izlenebilir ve etkili bir yol sağladığı kanıtlanmış konsepte dayanıyor.”

Bu konsept, temiz enerji üretiminin yapıldığı zamanlarda aracı otomatik olarak şarj ederek sera gazı emisyonlarının miktarını azaltır.

juicebox

JuiceBox akıllı şarj cihazı, New York Eyaleti’nin 2050 yılına kadar karbon emisyonlarını yüzde 85 azaltmaya yönelik ülke lideri iklim ve temiz enerji hedeflerini destekliyor.

JuiceEco fiyatları, 3,400 kWh temiz enerji üretimini veya 10.000 mil EV seyahatini temsil eden 30 $ ‘dan başlıyor. Enel X’e göre, 200.000 millik bir araç ömrünü varsayarak, tüketiciler, ömür boyu kilometrelerinin% 100’ünün yenilenebilir enerji ile 600 $ ‘lık bir ücret karşılığında desteklenmesini sağlayabilirler.

Uber operasyon lideri Nishith Kumar, “Enel X ile iş ortaklığı yapmaktan ve EV sahibi olanlar için şarjı daha erişilebilir hale getirmekten heyecan duyuyoruz” dedi. Gelecekte elektrikli araçlar ve uber markasını birlikte göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here