TOGG’un şarj cihazı Trugo

Türkiye’nin yerli otomobili TOGG ile ilgili haberler ardı ardına gelmeye devam ediyor. Tüm Türkiye’nin merakla beklediği TOGG’da geçtiğimiz günlerde yine bir flaş gelişme yaşandı. Cumhuriyetin ilanının yıl dönümü olan 29 Ekim tarihinde, Bursa’nın Gemlik ilçesinde TOGG’un fabrikası açılacak ve tahminen Mart ayında da TOGG yollarda olacak.

Yerli otomobil TOGG’un satış fiyatı en çok merak edilen soruların başında geliyordu. İlk etapta üretilen 100 araç, güvenlik kontrolleri için geri sökümü yapıldı. İkinci partide üretilecek 100 aracın devam kamu ve kuruluşlarına verilmesi öngörülüyor. Arkadan itişli TOGG C-Segment SUV modelinin, ÖTV dilimindeki düşük kısımda yer alması ve vatandaşların da sıfır araçlardan alabilmesi hedefleniyor.

TOGG’un şarj cihazı yerli otomobil ile en çok merak edilen soruların başında geliyordu. Bu konuyla ilgili yaşanan gelişme, sorulara cevap oldu. TOGG’un şarj cihazının 180 kW gücünde Trugo adlı şarj cihazı olacağı açıklandı. Vestel’in, TOGG’un şarj ağı markası olan Trugo’ya özel ürettiği şarj cihazlarının kurulum için hazır olduğu belirtildi.

Trugo Şarj Cihazının Özellikleri

Yerli otomobil TOGG’un şarj cihazı, elektrikli araçlar ile yol yapma konusunda çekincesi olanların aklına takılan sorulardan biriydi. TOGG’un şarj cihazı Trugo, bu soruların cevabı ve çözümü niteliğinde oldu.

Trugo şarj cihazının özellikleri incelendiğinde 180 kW’lık oldukça güçlü bir şarj cihazı olduğu görülüyor. TOGG’un şarj cihazı Trugo, bataryayı 25 dakika gibi kısa bir sürede %80 doluluk seviyesine ulaştırabiliyor. TOGG’un şarj cihazının güçlü olması, şarj sürelerini oldukça kısalttığı için bu otomobili almak isteyenlerin, elektrikli yerli otomobile daha sıcak bakmasını sağladı.

TOGG’un şarj cihazına ait ortaya çıkan görüntülerde, her bir cihaz üzerinde iki soket yer aldığı da ayrıntılar arasında yer alıyor.

Bakan Varank’ın yerli otomobil TOGG ile ilgili açıklamaları ise şu şekilde oldu: “ Doğru zamanda doğru teknolojiye yaptırım yaptık. En önemli özelliği de fikri mülkiyet hakkının bize ait olması” dedi.  Buna ek olarak sıkça gelen sorulara atıfta bulunarak;  “ Şirket politikası gereği hayvanlara zarar vermek istemeyen bir girişim olacak. Hayvanlara zarar verilmeden koltuklar yapılmış olacak. Bu yüzden aracın koltuklarının deri olmayacak, vegan olacak. Bu anlamda sektörde TOGG öncü olacak gibi duruyor” diye sözlerine ekledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here