Zauss 30A Dijital Solar Şarj Akü Kontrol Cihazı

Güneş enerjisinden faydalanarak üretilen elektrikten evinde ve ticari işyerlerinde faydalanmak isteyen güneş paneli kurmaktadırlar. Güneş kontrolörü olarak da bilinen 30A solar şarj kontrol cihazı; evlerde ve kırsal alanlarda elektrifikasyon pazarının ihtiyacını karşılamak üzere tasarlanmış bir üründür.

Ürünün devreye bağlanmasından sonra, tam bir kurtarıcı görevi yapıyor. Ürünün bağlantısı çok kolay ve oldukça kullanışlı bir üründür.

Zauss 30A Dijital Solar Şarj Akü Kontrol Cihazı Güneş Paneli Şarj Regülatörü Dual USB Ürünün Özellikleri

2 USB Şarj portu: 5V 3A
Çalışma Sıcaklığı: -35 ° C ile + 60 ° C Kendiliğinden
Kendi Tüketimi: 10mA
Şamandıra Şarjı: 13V (varsayılan veya ayarlanabilir)
Deşarj durması: 10.7V (varsayılan veya ayarlanabilir)
Deşarj tekrar:  12.6 V (varsayılan veya ayarlanabilir)
Boyut: 133x70x32mm

Zauss 30A ekran açıklaması

Zauss 30A Dijital Solar Şarj Akü Kontrol Cihazı Güneş Paneli Şarj Regülatörü Dual USB Nasıl Kurulur? Nasıl Çalışır?

Öncelikle aşağıdaki solar panel sistemlerindeki uygunlunu kontrol edin. Ardından cihazınızın aküyü tanıması, doğru bir şekilde şark etmesi için önce şarj cihazına aküden gelen kablo bağlantısını gerçekleştirilmelisiniz.

  • 12 V kurşun-asit-jel akü bir aküye sahipseniz; 21 V Max giriş gerilimi kullanılmalıdır.
  • 24 V kurşun-asit-aküye sahipseniz; 42 V Max giriş gerilimi kullanılmalıdır.

Bu şarj kontrol devresi;  12V’luk panel için maksimum 390W, 24V’luk bir panel için ise maksimum 780W’a kadar watt değeri kabul edebilir.

Ancak akünün şarj işlemi sırasında aşırı ısınma yaşanmaması için aşağıdaki adımlara mutlaka dikkat etmeninizi tavsiye ederiz.

  • 12V aküler için 2 adet 150W panel veya 3 adet 100W’lık panelden fazla bağlantı kurmayınız.
  • 24V aküler için ise; 2 adet 250W panelden fazla bağlantı kurulmaması gerekmektedir.
  • Akü voltuyla panel voltunun uyumlu olması gerekmektedir. 12V akü şarjı için 24V’luk panel, 24V’luk akü şarjı için 12V’luk panel bağlantısı kurmayınız.

LCD Ekran Üzerinde gözüken; B01, B02 ve B03 akü tipleri için seçenekler mevcuttur. B01 Kapalı bakımsız denilen Kurşun Aküleri, B02 Jel aküleri, B03 ise asit/oto aküleri temsil eder. Mevcutta olan akü tipinize göre uygun olanı; + ve – tuşlarıyla yukarı aşağı yapıp doğru olanı seçip, 5 sn süreyle basılı tutunuz, bu işlemden sonra seçiminiz sabitlenecektir.

Zauss 30A menü açıklama

  1. işlem:  Aküden gelen bağlantıları cihaza gevşek olmayacak şekilde bağlayıp. B01, B02 veya B03 akü tiplerinden uygun olanını seçerek akünüzü şarja hazır hale getirin.
  2. işlem: Solar panel sisteminizden gelen kablo bağlantısını gerçekleştirin.
  3. işlem; İnverter kullanımında enerjiyi akü kutup başlarından almanız gerekmektedir. Düşük amper(2-3A gibi 50W kadar) doğrudan DC 12V gerilimle çalışan cihazlarınız/aydınlatmalarınız için solar cihaz enerji çıkış bölgesini kullanabilirsiniz. Cihazın enerji çıkış bölgesine inverteri bağlamayınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here